Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Czy to kolekcja LUCOW?!

    • Offline
    • Oklaski: 6

    Czy to kolekcja LUCOW?! 12 lat temu #26541

    Koledzy (i koleżanki). Od jakiegoś czasu pojawiały się na allegro pojedyńcze egzemplarze czegoś takiego. Nie zwracałem na nie uwagi, ale teraz jakiś gość puścił kilka sztuk banknotów PRL niby z kolekcji LUCOW. Banknoty z końcówki PRL więc nie obejmuje ich żaden tom katalogu tej kolekcji. Egzemplarzy z tego okresu nie sprzedaje również na swoich aukcjach WCN. Koleś nie jest jakimś szczególnie zasłużonym sprzedawcą na allegro a do tego w każdym tytule i opisie KAŻDEGO!! banknotu mamy błąd w słowie "kolekcja" (ewentualnie skrót "kol."). Co o tym sądzicie?

    allegro.pl/50000-zl-01-12-1989-unc-kolec...-aa-i2248574371.html

    allegro.pl/20000-zl-01-02-1989-unc-kolec...a-a-i2248574214.html

    Tu link do 2 jego aukcji, ale ma ich wiecej
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Czy to kolekcja LUCOW?! 12 lat temu #26543

    Z pewnością na ten temat miałby dużo do powiedzenia Shiver.
    Lazik, wszystko zależy od tego, czy jesteś tym tematem naprawdę zainteresowany. My tutaj, jak sam chyba zauważyłeś, propagujemy ideę kolekcjonerstwa :) Nie jest przy tym istotne czy zbierasz monety, banknoty czy medale, ważne, że chcesz to robić, a przy tym dalej pragniesz rozwijać swoją wiedzę i pasję.
    Jak widać zainteresowanie wskazanymi aukcjami jest, czyli są chętni do powiększania swojej kolekcji:) Kolekcja Lucow to w zasadzie katalog konkretnej kolekcji a nie wszystkich banknotów (jeśli się nie mylę, to w sumie wyszło V tomów i każdy jest poświęcony konkretnemu okresowi). Ostatni tom kończy się jeśli się nie mylę na 1955 roku, więc siłą rzeczy nie obejmuje oferowanych banknotów. Jak przypuszczam w przyszłości wyjdzie kolejny tom, który możliwe, że obejmie i ten okres ;)
    Ja nie czuję się fachowcem, ale z ciekawości troszkę i w tym temacie poczytałem i pomyszkowałem ;) Dla mnie raczej przydałby się bardziej Miłczak niż Lucow ;))
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Czy to kolekcja LUCOW?! 12 lat temu #26547

    Chodzi o to, że banknoty są w zasięgu moich zainteresowań (choć troche pobocznie i dodatkowo)i zastanawiałem się niedawno czy kolekcja J.Lucow obejmowała także ten, ostatni, okres PRL. Do tej pory wyprzedaż kolekcji nie dotyczyła egzemplarzy z tego czasu (podobnie jak publikacje katalogowe). Kupiłem juz w WCN kilka interesujących mnie banknotów J.Lucow do mojej kolekcji i byłbym zainteresowany także egzemplarzami z końcówki PRL. Ale coś tu trochę nie gra. Skoro wszystkie banknoty z tej kolekcji były rozprowadzane przez WCN (z opracowanym certyfikatem itp) to skąd wzięły się te banknociki? Sprzedawca bez takiej renomy jak WCN czy Niemczyk, a do tego ewidentny błąd w słowie "kolekcja". I to przy każdym banknocie (zarówno w opisie jak i tytule aukcji). Więc trochę człowiek nabiera wątpliwości... a wolałbym ich nie mieć chcąc wyskoczyć z paru stów...
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Czy to kolekcja LUCOW?! 12 lat temu #26549

    Tak wiec potrzeba fachowej rady kogoś, kto posiada wystarczająco dużą wiedzę :) Ja niestety taką nie dysponuję. Temat jak najbardziej ciekawy do dalszego rozeznania :)
    Jedyne co zawsze zalecam w takich przypadkach, to gdy brakuje argumentów "za" lub za dużo jest "przeciw", lepiej zrezygnować z zakupu... Może to kiepska rada, ale zawsze skutecznie chroni posiadane finanse ;) Problem w tym, że kolekcjoner ma jedną słabość, czyli za dużą chęć posiadania :))
    Może jednak Shiver się odezwie i rozwieje Twoje wątpliwości...
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Czy to kolekcja LUCOW?! 12 lat temu #26552

    Był już wątek na ten temat. Póki nie ukaże się kolejny tom traktuję te aukcje jako oszustwo.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Czy to kolekcja LUCOW?! 12 lat temu #26558

    No też mam takie odczucia. Dzięki
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Czy to kolekcja LUCOW?! 12 lat temu #26576

    A, i jeszcze jedno pytanie na ten temat. Na stronie sklepu WCN jest taki banknot z kolekcji Lucow

    www.wcn.pl/shop/details/6375?q=lucow

    Orientujecie się na ile ta kolekcja wychodzi poza "polskie ramy". Tzn. jakie jeszcze banknoty zawiera (niemieckie marki, WMG, ruble itp? )
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Czy to kolekcja LUCOW?! 12 lat temu #26577

    Wszystko jest w katalogach ;)
    Trochę różnych obcych papierów z Polską związanych się w nich znajduje. Ruble jak najbardziej, marki - jak widać, WMG nie ma (na razie), bony gett i obozów są. Poza tym katalogi zawierają mnóstwo papierów nie będących bezpośrednio pieniądzem. Jeżeli ktoś się interesuje pieniądzem papierowym to nie wyobrażam sobie żeby nie widział albo nie mógł zajrzeć do tych katalogów.

    Z ciekawostek - banknoty Kenii, emisja 1966. Dlaczego? ;)
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Czy to kolekcja LUCOW?! 12 lat temu #26578

    A tu trochę na temat wspomnianych marek: publikacje.m4n.pl/pubs.php?publication=08
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Czy to kolekcja LUCOW?! 12 lat temu #26582

    Dzięki. A co do katalogów Lucow to powoli je kompletuję. Braki wynikają z ceny niektórych tomów (bo mając trochę większą gotówkę muszę wybierać - moneta, banknocik czy katalog?) I zwykle wolę monetę czy banknot niż katalog go opisujący. Taka słabość :)
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Czy to kolekcja LUCOW?! 12 lat temu #26584

    Ja, całe szczęście, mam na odwrót ;)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.26 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information