Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: FACHOWCY Z GCN

    • Offline
    • Oklaski: 8

    FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu #28343

    Witam wszystkich moi drodzy przytrafiła mi sie ciekawa historia a mianowicie moneta 5 groszy 1934 rok została sklasyfikowana przez gcn jako falsyfikat i nic by w tym złego nie było gdyby nie to ze ja uważam ze moneta jest oryginałem w 100 procentach i co do tego nie mam zadnych wątpliwości, ale sami drodzy forumowicze ocencie , Panowie z gcn stwierdzili ze 4 jest przebita :) w sumie to zaczynam sie zastanawiać czy cokolwiek o monetach miedzy wojennych wiem czy jestem po prostu żółtodziobem ocenicie sami co uważacie :)

    www.aukcjoner.pl/gallery/013928275-2.html#I2
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu #28344

    Zapomiałem dodać w nastepnym tygodniu wybiore się specjalnie do Warszawy do Pana Niemczyka lub do WCN i poproszę o wystawienie certyfikatu jestem ciekawy co mi wtedy powiedzą fachowcy z GCN
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu #28348

    Ja tam nie wiem po czym ci panowie stwierdzili że 4 była przebita, może ja już ślepnę ;)
    • Dodeq
    • Dodeq

    Odp: FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu #28354

    Uszy1201 :) czekamy na wiadomość dot. oryginalności - z Wa-wy oczywiście.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu #28357

    Szkoda czasu moneta jest dobra.
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu #28365

    Jasne ze jest dobra, ale sprzedałem ją i teraz mam problemy bo człowiek który kupił slepo wierzy tejże firmie, juz do nich dzwoniłem i oswiadczyłem im ze wszystkie koszty zwiazane z moją fatygą zostaną przez nich pokryte jesli okaże sie ze sie mylili:) w nastepnym tygodniu jak wyjaśnię sprawę dam znać co i jak
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu #28366

    Napisz ze uwzgledniasz tylko opinie NGC lub PCGS i po problemie.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu #28368

    Uszy, Valkiria ma rację szkoda czasu i... nerwów. Pieniędzy jakie włożysz w sprawdzenie ich opinii i tak nie odzyskasz, chyba, że spotkasz się z nimi w sądzie, a to istny korowód... hmm powództwo cywilne z taką firmą... znowu sporo zmarnowanego czasu i nerwów, a i tak bez gwarancji sukcesu.
    Jeśli już, to taki certyfikat autentyczności może przydać się na przyszłość... Choć może lepiej byłoby oddać monetę do gradingu w którejś z podanych przez Valkirię firm i wtedy wszelkie wątpliwości powinny zostać definitywnie rozstrzygnięte.
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Uszy1201. #28370

    Szczerze mowiac sami zaproponowali zwrot kosztów jesli okaze sie ze moneta jest oryginalna, a poza tym osoba której sprzedałem monetę powiedziała ze tez pokrywa wszystkie koszty wiec mnie to nie bedzie nic kosztowało ale mam nadzieje ze jak najwiecej osób zobaczy jacy są fachowcy w GCN takze czekamy az moneta do mnie wróci i od razu jak będzie jadę z nią do Pana Ryszarda z WCN, Pozdrawiam
    ps. odnośnie PCGS i NGC to sam osobiście tylko w takich slabach zbieram monety zresztą koleżanka Valkiria o tym wie:)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu #28371

    Zatem nic innego nie pozostaje, jak tylko życzyć powodzenia :)

    A co do firmy GCN, to może nie wszyscy (jak widać na tym przykładzie), ale jednak wielu ma baaardzo wyrobione zdanie ;) Jakie? Chyba nietrudno zgadnąć ;) :)
    Ja również zauważyłem, że takie zbierasz :) Choć... osobiście nie cierpię slabów ;) ale czasami nie ma wyboru, a może inaczej, to najlepszy z możliwych wyborów.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu #28375

    Kolego Uszy1201 już tyle zostało napisane i powiedziane odnośnie gradingu GCN... Szczerze radzę sobie z nimi odpuścić i na przyszłość też nawet nie zastanawiać się nad gradowaniem tam monet.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu #28377

    Pablotto, zapewniam Cię, że Uszy raczej nie korzysta z usług tej firmy ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Adrianus. #28378

    Ja to bym jeszcze podał ich o odszkodowanie za " straty moralne " żeby zastanowili się na przyszłość zanim wydadzą taką opinię, lecz znając polskie realia to szkoda czasu i fatygi nie wspominając o kosztach.
    Trzymam kciuki.
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu #28394

    Witam Ponownie wczoraj byłem w Warszawie no i sprawa wyjaśniona. zdjęcia oceny GCN i WCN poniżej tej samej monety. Od dzisiaj każdej osobie która będzie mówiła ze GCN jest bardzo dobrą firmą która ma super fachowców najlepszych w Polsce będe pokazywał oba certyfikaty. Pozdrawiam i zapraszam do wyrazania własnej opini.
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu #28395

    WCN
    Załączniki:
    Za tę wiadomość podziękował(a): lynx
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #28396

    Uszy, tu nawet nie ma co komentować :)
    Cieszę się, że Ci się udało sprawę załatwić, a jak widać z wręcz porażającym efektem.
    Oczywiście dzięki za pokazanie tych efektów :)
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu #28399

    lynx teraz mnie naszła taka mysl jesli popełniają błędy przy monetach miedzy wojennych to co z monetami znacznie starszymi z wieku XV na przykład lub z monetami SAP ?, ale wiesz zawsze mozesz sobie kupić np. jakieś nike z 1932 w slabie takowym i sie zastanawiać do końca życia co ja mam czy oryginał czy nie, juz o stanie zachowania nie wspominając:)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu #28401

    Uszy1201, szczerze mówiąc, to podobne pytania zadałem sobie dawno temu...
    Ponieważ nie czułem się na siłach, bo naprawdę trzeba mieć olbrzymią wiedzę i jeszcze większe doświadczenie, nigdy w to nie wszedłem :( Choć np. SAP czy okres Zygmunta III Wazy bardzo by mi odpowiadały...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu #28409

    Bez przesady oczywiscie sa falsy, sa coraz bardziej niebezpieczne i jest ich coraz wiecej (niestety) ale z takim podejsciem kolekcjonowanie monet zaniknie !
    I wcale nie jest prawda ze im moneta starsza tym trudniej z okresleniem jej autentycznosci.
    Oczywiscie wiedzy i doswiadczenia nigdy za wiele ale zawsze nalezy zaczynac od monet pospolitych co za tym idzie tanich i nie ma znaczenia jaki okres historyczny sobie obierzemy
    zasada jest zawsze taka sama.
    Jesli zaczynam kolekcjonowac monety II RP to nie zaczynam od kupowania nike 1931 czy 1932 jesli juz o niej mowa :)
    Dokladnie tak samo sprawa sie ma z monetami starszymi nie zaczynamy od dukatow,talarow czy ortow tylko od denarow,polgroszy,poltorakow ...

    Zdrowy rozsadek troche wiedzy troche wiecej doswiadczenia i takie firmy jak opisana powyzej same zakoncza swoja chwalebna dzialalnosc :)

    I jeszcze slowo o slabowaniu (jak juz zanudzam) jestem za ale tylko jesli mam bombe chce ja dobrze sprzedac to ok NGC lub PCGS tylko po to zeby lepiej zarobic ale i tu juz nie jest tak kolorowo jak jeszcze kilka lat temu ludzie ida powoli po rozum do glowy ... :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: FACHOWCY Z GCN 10 lat, 8 miesięcy temu #28415

    Valkiria, chyba mnie trochę znasz i podejrzewasz dlaczego tak a nie inaczej napisałem ;) i oczywiście dotyczyło to tylko mojej osoby :)
    Co do reszty to całkowita zgoda :)
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.29 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information