Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Nowa mennica w Polsce???

  • Nowa mennica w Polsce??? 15 lat, 10 miesięcy temu #5632

    Juz dano nic mnie tak nie rozbawił jak ten opis aukcji w dziale \"monety zastępcze\".

    Pewien allegrowicz wystawia kolejne \"pieńkowe\" emisje o nazwie \"Straussy\". Byly Fryderyki, Koperniki to teraz ........

    Ale to jeszcze nic. W opisie można wycztac, ze pochodza one z nowo powstającej MENNICY ŚLĄSKIEJ W PSZCZYNIE. Ma to byc duża konkurencja dla Mennicy Polskiej SA. :)

    Nie wiem jak wygląda prawne uregulowanie nadawania nazwy mennica. W Polsce jest kilka zakąldow produkujących medale, zetony i inne świecidełka, ale mennica jest tylko jedna i nie zapowiada się aby NBP zmienił firme bijąca monety. Napewno nie zleci bicia monet domorosłej firmie, która ma w nazwie słowo mennica.

    Czuję coraz wiekszy niesmak do wspólczesnej polskiej numizmatyki, zaczyna mi to powoli zalatywac corz wiekszą dennością.

    allegro.pl/item383386219_johann_strauss_...;<br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/06/27 17:08
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Nowa mennica w Polsce??? 15 lat, 10 miesięcy temu #5878

    \&quot;Cudeńko\&quot; z \&quot;nowej mennicy\&quot; www.allegro.pl/item391372026_12_t_chrzan...ozne_monety_hit.html
    i, że ludzie to kupują...
    • andrzejj
    • andrzejj

    Odp:Nowa mennica w Polsce??? 15 lat, 10 miesięcy temu #5880

    \&quot;dziwny jest ten świat\&quot; jak to śpiewał Czesław Niemen...

    Ale to chyba to innego postu o muzyce ; )<br><br>Edytowany przez: andrzejj, w: 2008/07/03 21:22
  • Odp:Nowa mennica w Polsce??? 15 lat, 10 miesięcy temu #5895

    Najgorsze jest to, ze jest na to popyt.

    Wie ktos moze jak to jest prawnie uregulowane, czy \&quot;mennica\&quot; to nazwa instytucji zarezerwowana tylk dla tej która bije monety naziwjmy to \&quot;narodowe-obiegowe\&quot;, czy moze tak sie nazywac każda firma produkująca wszelkeigo rodzaju produkty monetopodobne???
    • rewis
    • rewis

    Odp:Nowa mennica w Polsce??? 15 lat, 9 miesięcy temu #5969

    Piotr o ile Mennica Polska S.A. nie zastrzegła sobie nazwy \&quot;R\&quot; w co wątpie, to jest to proceder nielegalny, sam parokrotnie występowałem w imieniu moich klientów z pismami i wezwaniami przedsądowymi o wycofanie lub całkowite wstrzymanie sprzedaży lub publikowanie wizerunków towarów zastrzeżonych prawnie i / lub chronionych patentowo, w zakresie ochrony znajduje się wizerunek, logo, marka, nazwa itp. atrybuty towarowe, nie będę się rozpisywał nad procesowaniem jednak paru spekulantów \&quot;bekneło\&quot; finansowo i to solidnie, aż do ogłoszenia upadłości i windykacji komorniczej majątku w przypadku niewypłacalności paru siedzi.Myślę, iż Mennica posiada zaplecze prawne do regulowania tej kwestii ale to Polska i wystawienie na Allegro towaru z daną \&quot;nazwą\&quot; jak \&quot;mennica\&quot; nie obciąża bezpośrednio sprzedawcy a serwis aukcyjny który na to pozwala, może jak zapłacą powiedzmy ze 2 mln kary ( nasze realia sądowe, w Stanach byłoby to ze 20 mln dolarów lub więcej) to bardziej przyglądać się będą badziewiu wystawianemu na swojej stronie i ich opisom.Pozdrawiam rewis
  • Odp:Nowa mennica w Polsce??? 15 lat, 9 miesięcy temu #6012

    No tak, ale napisac można na aukcji wszystko, ciekawe czy wogóle taka firma jak Mennica Śląska zostałą zarejestrowana.
  • Odp:Nowa mennica w Polsce??? 15 lat, 7 miesięcy temu #7047

    Allegrowicze idą w zaparte i pisza o Mennicy ŚLaskiej. Wiecie mozę coś więcej, czy to tylko chwyt markietingowy, czy takowa firma zreczywiście powstała???
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nowa mennica w Polsce??? 15 lat, 7 miesięcy temu #7058

    Wystawiane przedmioty zostały zdjęte z aukcji i nie miałem możliwośći ich zobaczenia.Te monety to nowa seria monet 2- złotówek NG ?
  • Odp:Nowa mennica w Polsce??? 15 lat, 7 miesięcy temu #7080

    Oto na co tafiłem.

    Prywatna poczta dorećzeniowa w RYbniku (któa to swoi za tworzeneim quazi Mennicy ŚLąskiej), która stoi za biciem tych zętonów rybnickich, KOperników Straussów i innych tam zamierza wybić jak to piszą \&quot;monetę\&quot; z wycinkiem ( dwuznacznym) z \&quot;Roty\&quot;.

    \&quot;Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz\&quot;. ten frgment wzbudził bardzo duże kontrowersje. Nie dziwię się. Ze swojej strony powiem tylko tyle, że tak włąśnie rodzi się nacjonalizm.

    Kurde czy w tym kraju nie można myśleć o przyszłości, tylko rozgrzebuje się to co było keidtyś. Biegu historii już się nie zmieni. Oczywiście nie mozemy zapominac o tym co było dawniej, trzeba mówić prawdę historyczna, ale droga nacjonalizamu nie jest droga.

    Wzywam do bojkotu tego zetonu, nie kupujcie go
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Nowa mennica w Polsce??? 15 lat, 7 miesięcy temu #7093

    a ja może tak spytam.
    CZY KTOŚ Z NASZEGO FORUM,Z WŁASNEJ I NIEPRZYMUSZONEJ WOLI (PREZENTY SIĘ NIE LICZĄ ;) KUPIŁ TAKIE 'CUDEŃKO' Z MENNICY ŚLUNSKIEJ CZY JAK TO SIE TAM NAZYWA?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Nowa mennica w Polsce??? 15 lat, 7 miesięcy temu #7126

    Eothain napisał:
    a ja może tak spytam.
    CZY KTOŚ Z NASZEGO FORUM,Z WŁASNEJ I NIEPRZYMUSZONEJ WOLI (PREZENTY SIĘ NIE LICZĄ ;) KUPIŁ TAKIE 'CUDEŃKO' Z MENNICY ŚLUNSKIEJ CZY JAK TO SIE TAM NAZYWA?


    Kolega kupił coś takiego. Oglądałem to i dla mnie to totalny szmelc.
  • Odp:Nowa mennica w Polsce??? 15 lat, 6 miesięcy temu #7912

    Wiadomo cos wiecej w temacie tej \&quot;Mennicy\&quot;???
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.21 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information