Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Ceny katalogowe/ katalogi 2009

  • Ceny katalogowe/ katalogi 2009 15 lat, 10 miesięcy temu #5672

    Po wakacjach zapewne będą nowe edycje katalogów Fishera i Parchimowicza. Oj porobiło sie na rynku monet, porobiło.

    Jak sądzicie, czy odwazą się dac wyższe ceny niż w katalogach 2008 czy może jednak podadzą ceny rynkowe rzeczywiste. Z ostatnich lat nie pamiętam, zeby cena została obniżona.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/09/20 20:55
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Ceny katalogowe 2009 15 lat, 10 miesięcy temu #5674

    Wg mnie ceny w katalogach powinny przedstawiec mneij wiecej czerwiec 2006 + 20-30 %. Tak zazwyczaj bywało.

    Czyli licząc na szybko ceny fischer 2009 powinny być niższe niż 2008 ale zobaczymy co popiszą :)
    • andrzejj
    • andrzejj

    Odp:Ceny katalogowe 2009 15 lat, 10 miesięcy temu #5730

    Kiedy dokładnie wychodzi katalog Fishera i Parchimowicza , wrzesień czy październik ?
    Dużo może się zmienić po wakacjach , nowi kolekcjonerzy na allegro , ostudzeni Ci którzy na górce kupili , przyszłość nie jest znana ;)<br><br>Edytowany przez: andrzejj, w: 2008/06/29 18:30
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Ceny katalogowe 2009 15 lat, 10 miesięcy temu #5733

    jakoś chyba w październiku
  • Odp:Ceny katalogowe 2009 15 lat, 10 miesięcy temu #5736

    A co pzrynisie to jest chyba dla wielu jedna wielka niewiadoma. .jak nie zrobią to będzie zaskoczenie, zarówno wyższe jak i niższe ceny.........
    • andrzejj
    • andrzejj

    Odp:Ceny katalogowe 2009 15 lat, 10 miesięcy temu #5739

    może , któryś z forumowiczów ma przecieki , dane które udało się skopiować ,
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Ceny katalogowe 2009 15 lat, 10 miesięcy temu #5743

    Czy ktoś wie kiedy właśnie wychodzą katalogi Fisher-a i Parachimowicza (niewiem czy dobrze napisałem).
    Chociaż w jakim miesiącu ? październik ???
  • Odp:Ceny katalogowe 2009 15 lat, 10 miesięcy temu #5749

    Tak w tych okolicach
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Ceny katalogowe 2009 15 lat, 9 miesięcy temu #6111

    Na pewno do 1945 roku normalnie albo wokół normalności. Problematycznie od roku 2000 w górę...
    Przykład Fischera: na pewno zmiana w górę dla \&quot;zamek w Malborku\&quot; ale już \&quot;szlak bursztynowy\&quot; - duży problem dla wydawców. I na pewno pytania: obniżyć cenę czy może jednak zaryzykować i podciągnąć ją za \&quot;uszy\&quot; w górę?
    Czas pokaże: jak zwykle zresztą :)
  • Odp:Ceny katalogowe 2009 15 lat, 9 miesięcy temu #6113

    Wszystko będzie zależąło od tego ile kartonów danje blachy wydawca ma w piwnicy:)
    • Offline
    • Oklaski: 13

    Odp:Ceny katalogowe 2009 15 lat, 9 miesięcy temu #6152

    Odpowiem anegdotą : lekarz mówi do pacjenta po przebadaniu : panie !!! - skończ pan z paleniem papierosów . Pacjent na to ( nieśmiało i cichutko ) - ale panie doktorze , ja nigdy nie paliłem papierosów ...:-( . Lekarz na to : hmmm ? - a to mi pan spierdo..ł diagnozę ! .
    pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Ceny katalogowe 2009 15 lat, 9 miesięcy temu #6194

    Piotr_k84 napisał:
    Wszystko będzie zależąło od tego ile kartonów danje blachy wydawca ma w piwnicy:)


    Niestety - święta prawda. Na pewne wiele zależy od rekinów. Choćby takich jak słynny już \&quot;pan od szlaku bursztynowego\&quot;, który pod koniec roku 2007 miał wyjątkowe parcie na szkło.
    No cóż - dobrze, że wówczas nie było mnie stać na szlak bursztynowy. Chyba bardziej by mnie to obecnie dobijało, niż pogoda za oknem (właśnie leje - po raz n-ty w tym tygodniu. I jeszcze grzmi...)
    • Offline
    • Oklaski: 13

    Odp:Ceny katalogowe 2009 15 lat, 9 miesięcy temu #6200

    może coś bardziej otwarcie ? - bo tekst dobrze zakamuflowany , że nijak rozgryźć :-)
  • Odp:Ceny katalogowe 2009 15 lat, 9 miesięcy temu #6204

    :):) ja tez nie wiem kim jest ten tajemniczy Pan. Ale prawda jest taka, ze jak w kadej brazn jest klika \&quot;oligarchów\&quot; która stara sie sterowac tym wszystkim, w numizmatyce moze na mniejsza skalę, ale zawsze.
  • Odp:Ceny katalogowe 2009 15 lat, 8 miesięcy temu #6615

    Ceny większosc numizmatów srebrnych IIIRP ruszyly pooli w góre, więc może do emsji katalogu ich ceny dojda do na tyle wysokiego poziomu, że wydawca nie będzie zmuszony w katalogu umieszczac cen niżzych niż rok temu.
  • Odp:Ceny katalogowe 2009 15 lat, 7 miesięcy temu #7201

    NO i jak doniósł nam dzesio4 na allegro pojaiwły się już w pzredspzredaży katalogi Fishera 2009. Nie bez powodu piszę w liczbie mnosige, gdyż poza standartowdym katalogiem monet pojawił się także katalog monet w gradingu.

    I tutaj zaczynają się schody, gdyż uważam, ze tworzenie katalogu monet ogradowanych, zwłaszcza gdy toczy się spób pomiędzy GCN - PCG to nie tylko lekkie pzregięcie, ale gruba przesada.

    Rodzi się kilka pytań:

    - monety, której firmy będą w katalogu brane pod uwagę?

    - GCN, zarzuca PCG, ze korzysta z ich skali, któa niejao jest opatentowana, ale jeśli chcemy obiektywnie wyceniać monety w trumeinkach z różnych firm, to musza one korzystać w jednej i tej samej skali.

    - powstanie takiego katalogu śmeirdzi mi trochę jakąś bliżej nieokreśloną zmową i obawą, że oceny wielu monet będą zawyżane i zbyt dużo pojawi się 70 - a to dlatego, że niektó firmy w ten sposób będą chciały podreperować swój budżet. (nie będe wymeiniał nazwy, ale wiele osób się domysli).

    A jakie jest wasze zdanie na ten temat???
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Ceny katalogowe 2009 15 lat, 7 miesięcy temu #7206

    Fischer jest z Bytomia a GCN z Gliwic. Panowie na pewno dobrze się znają.
  • Odp:Ceny katalogowe 2009 15 lat, 7 miesięcy temu #7209

    Być mozę, kurcze jeszcze trochę a zaczna wydawać katalog podrasowanych monet np oksydowane zwierzaki ( które defacto już się pojaiwły rok temu).

    Czyżby numizmatyka schodziła coraz bardziej na psy, lub tonęła w bagnie???
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Ceny katalogowe 2009 15 lat, 7 miesięcy temu #7294

    bartek napisał:
    Fischer jest z Bytomia a GCN z Gliwic. Panowie na pewno dobrze się znają.


    Dokładnie tak. Musi GCN czymś nadgonić stratę skoro powstała konkurencja - wydając swój katalog ze swoimi cenami!
  • Odp:Ceny katalogowe 2009 15 lat, 7 miesięcy temu #7398

    Jak to się mówi rączka rączkę myje:)

    ja osobiście najbardzije obawiam się wysypu dużej ilości 70-tek. Dla laika, na allegor odróżnienie monety 70 od 69 jest praktycznie zaezauważalne.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.41 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information