Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: zestawy monet obiegowych

    • Offline
    • Oklaski: 0

    zestawy monet obiegowych 15 lat, 3 miesięcy temu #9184

    Zastanawiam sie czy warto zebrac kolekcje monet obiegowych 3 Rp ktore znajduja sie w blistrach czy te monety sa mennicze, czy moze kupowac po sztuce z woreczkow menniczych na alegro ale ich stany sa rozne dzieki za opinie pozdrawiam
    • Eothain
    • Eothain
  • Odp:zestawy monet obiegowych 15 lat, 3 miesięcy temu #9189

    Nie Nive chodzi o poszczególne roczniki. MOżesz kupować mennicze stany na sztuki, same czasem moga CI prosto z worka wpaśc w ręce w sklepie. Można też kupić całe zestawy menniczych blaszek w holderach. Cena za komplet menniczych sztuk od 1990 do 2008 roku dochodzi do ok. 350zł.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:zestawy monet obiegowych 15 lat, 3 miesięcy temu #9191

    Miedzy innymi tez, o takie zestawy mi chodzi czy one sa mennicze .zastanawiam sie czy nie lepiej je wypakowac i wlorzyc do kapsli gdzies wyczytalem ze te monety po 15 latach sa tak zniszczone ze nienadaja sie do kolekcjonowania prosze o wasza opinie
  • Odp:zestawy monet obiegowych 15 lat, 3 miesięcy temu #9192

    Ja mam wiele monet 100-letnich i uwierz mi, że nadają się do kolekcjonowania. Głównym założeniem monety obiegowej jest jej wędrówka z rak do rąk. Jak bierzesz taką 100letnia monete do ręki widzisz ślady zużycia to od razu można do tego dopisac kilka historii, setki rąk przez któe przeszła. Bez przesady oczywiście. Moneta, która jest przejechana przez walec nie jest łądnym obiektem do kolekcji, ale taka IIRP w II/ II- stanie jest jak najbardzije ciekawym obiektem do kolekcji.

    Wracajac do współczesnych...fakt najfajniej mieć same mennicze. :):)
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:zestawy monet obiegowych 15 lat, 3 miesięcy temu #9194

    a wracając do stuletnich to według mnie taka z rysami, widać,że była długo w obiegu ma swój klimat. Właśnie wtedy widać jej wiek. A jak jest stan I błyszcząca i wogle to dla mnie traci swój urok.

    Ale powracając do tematu to współczesne monety najładniej wyglądają w jak najwyższym stanie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:zestawy monet obiegowych 15 lat, 3 miesięcy temu #9198

    CZY MOŻE WIE KTOŚ CO OZNACZA NAPIS POD MAPĄ MONETY XXX LAT PRL LITERY TM-N I ILE JEST TAKA WARTA? MÓJ MAIL Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Z góry dziękuje za odpowiedz.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:zestawy monet obiegowych 15 lat, 3 miesięcy temu #9207

    nie TM-n tylko JM-N są to inicjały mincerza ta moneta jest warta 10 zł Pozdrawia ŁP
    • Offline
    • Oklaski: 0
    numizmatyka dla inwestora, inwestuj w srebrne monety blog

    Odp:zestawy monet obiegowych 15 lat, 3 miesięcy temu #9226

    Mnie jakoś obiegówki nie kręcą tylko kolekcjonerskie.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:zestawy monet obiegowych 15 lat, 3 miesięcy temu #9234

    Wiesz nie każdego stać na kolekcjonerskie. Może pojedyncze sztuki nie są drogie, ale jeśli chcemy skompletować dany rok kolekcjonerskich lub serię to już sumka się więkasza maluje.

    A obiegowe to za \"grosze\" można dostać lub kupić :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:zestawy monet obiegowych 15 lat, 3 miesięcy temu #9235

    Panowie to wkoncu sie niszcza w tych blistrach czy nie?
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:zestawy monet obiegowych 15 lat, 3 miesięcy temu #9236

    Ja monet droższych bym w takich książeczkach nie trzymał.

    Chyba że można je wkładać razem z kapslami:)

    Wg mnie się niszczą.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:zestawy monet obiegowych 15 lat, 3 miesięcy temu #9303

    A jaki jest proces doboru monet w zestawach w blistrach monet obiegowych, czy tez jest jakas selekcja ? i czy takie monety nadaja sie do grandingu pozdrawiam
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.30 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information