Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1

    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 2 miesięcy temu #9651

    Spóźniliście się z artykułem o czyszczeniu monet. Było w nim że 10gr z 1840 jest bardziej miedziana niż srebrna a ja ją wyczyściłem płynem do srebra :( Kompletna porażka. To po kiego ch**a w katalogu jest napisane, że srebrna!
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 2 miesięcy temu #9654

    No to w takim razie korzystałeś z kiepskiego katalogu. Zdybyś użył dobrego np. świetnego katalogu kolegi Shivera: www.m4n.pl/monety/022/9087m022.xml byś wiedział, że srera w monecie jest bardzo mało - około 20 % (Ag 194) kiepska próba srebra.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 2 miesięcy temu #9708

    Ja czyściłem takim płynem kolczyki żonie ;) na tym moje doświadczenie się kończy. Ale tak serio wiem że nasze współczesne sreberka źle znoszą takie kąpiele. Więc osobiście nie polecam.
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 2 miesięcy temu #9743

    arvelag napisał:
    Trzymanie w klaserze to według mnie najgorsze rozwiązanie. (...) Obecnie wszystkie monety poza srebrnymi trzymam w holderach a te w specjalnym klaserze.


    Czyli obojętny plastik tego samego renomowanego producenta w klaserze jest gorszy od plastiku użytego w holderach?

    Mam wrażenie że to opinia oparta o pierwszy kupiony klaser producenta który użył agresywnego plastiku bo był tani. Jeśli tak nie jest proszę o wyprostowanie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 2 miesięcy temu #9793

    Witam wszystkich. Mam pytanie: Czy opłaca mi się kupić holdery(np.: www.allegro.pl/item572372865_holdery_na_..._szt_leuchtturm.html ) i przełożyć do nich wszystkie moje 2zł GN z klasera? Podobno trzeba zmieniać holdery po 5 latach? Według mnie to bardzo dobry i bezpieczny sposób przetrzymywania dwójek. Mam racje?
    Z góry dziękuje za pomoc
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 2 miesięcy temu #9795

    Ja tam trzymam dwójeczki w kapslach, moim zdaniem o wiele ładniej się przezentują niż w holderach
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 2 miesięcy temu #9796

    Kapsel kapslowi nie równy , podobnie jak holder.Uważam ,że w jednym jak i w drugim prezentują się dobrze pod warunkiem ,że nie kupujemy taniego badziewia ( raz kupiłem ).:blush:
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 2 miesięcy temu #9797

    Jakiej firmy kupować kapsle na 2NG???
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 2 miesięcy temu #9799

    Ja używam firmy LEUCHTTURM .
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 2 miesięcy temu #9800

    Ja również używam tylko sprawdzonych na rynku numizmatycznym firm:
  • Leuchtturm

  • Hartberger
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 2 miesięcy temu #9801

    Jamoje GN przechowuję od kilku lat w klaserze Fishera i żadnych oznak zniszczenia nie widze.:)
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 2 miesięcy temu #9802

    a moge prosic o opinie na temat firmy kolekcjoner?
    będe bardzo wdzięczny
    • Eothain
    • Eothain

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 2 miesięcy temu #9803

    Ja mam i jestem zadowolony
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 2 miesięcy temu #9804

    ja również stosuje kapsuły kolekcjoner i nie mam zarzutów
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 2 miesięcy temu #9822

    Ja swoje dwójki zgrzewam w koszulki kristal czy to dobrze--żadnychskutów ubocznych nie widzę czupurd
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez . #10046

    meszuzel napisał:
    Ja czyściłem takim płynem kolczyki żonie ;) na tym moje doświadczenie się kończy. Ale tak serio wiem że nasze współczesne sreberka źle znoszą takie kąpiele. Więc osobiście nie polecam.


    Niedawno kupiłem w jednym z warszawskich sklepów numizmatycznych współczesną polską lustrzankę, a na miejscu okazało się, że moneta ma niezbyt ładby nalot (osad?) o którym nie było mowy w opisie aukcji. Pan ze sklepu zaproponował mi, że monetę wyczyści w specjalnym płynie, a po tej kąpieli moneta będzie "jak nowa". I faktycznie, osad w większej części zniknął, za to na pozostałej części "lustra" pojawiły się małe plamki/pyłki/zarysowania (po osuszaniu) - nie wiem dokładnie co, bo za monetę podziękowałem.
    I również nie polecam nikomu czyszczenia monet, bo efekty nie są, mówiąc oględnie, powalające. A dzięki temu "eksperymentowi" (jestem wdzięczny za możliwość podziwiania efektów czyszczenia bez narażania własnych monet na szwank ;-) ) przynajmniej dowiedziałem się, że co najmniej 2 numizmaty z mojego zbioru były wcześniej czyszczone (wcześniej nie wiedziałem, czemu są takie "dziwne").
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 1 miesiąc temu #10053

    Osobiście używam kapsli Leuchtturm, dobre są jeszcze Lindnera. Natomiast co do holderów to faktycznie czytałem, że po kilku latach powinno się je wymienić i że mimo wszystko nie pozostają bez wpływu na monety w nich trzymane. Fakt, że są różne na ten temat opinie, ale wątpliwości postarałem się rozstrzygnąć na korzyść kapsuł. Zakupiłem ponad 100 opakowań różnych typów prosto z Niemiec (w 3 przesyłkach) i przepakowałem co ważniejsze i ciekawsze monety w kapsuły.
    • michas20
    • michas20

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez . #10190

    Na poczatek witam wszystkich, jestem nowym uzytkownikiem forum, choc witryne odwiedzam od roku co najmniej :)

    I pytanie/prosba:

    Od dluzszego czasu rowniez nosze sie z zamiarem zakupu 'ochraniaczy' na monety, glownie 2 zl GN. Trzymalem swego czasu w klaserze, ale zeby zapobiec dlaszemu niszczeniu, postanowilem, ze beda to kapsle. I tu pytanie (najlepiej gdyby wypowiedzieli sie uzytkownicy, takich kapsli, choc wszystkie podpowiedzi sa cenne), czy kasple 'Schultz' sa w miare dobrej jakosci, albo kapsle (jak juz wyzej bylo pisane) 'Kolekcjoner', badz 'Numizmatyk'? Co o nich sadzicie, mozna spokojnie trzymac w nich Gn-y? 'Leuchtturm' uwazam za drogie i nie chcialbym tyle wydawac.
    A co do odpowiedzi z innym for numizmatycznych, nie mam zamiaru otwierac kapsli (co podobno wplywa na ich wyrobienie), chce po prostu monete wlozyc do kapsuly i ma ona w niej spoczywac (na palecie).

    Sumujac, czy warto zakupic 'Schultza', 'Kolekcjonera', 'Numizmatyka' - jesli tak to ktorego?

    Z gory dziekuje za wszystkie podpowiedzi
    Pozdrawiam
    • Eothain
    • Eothain

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 1 miesiąc temu #10194

    Ja użwywam Kolekcjonera i sądzę, że są dobre, wytrzymałe i nie zauważam nic złego.
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:Czyszczenie i przechowywanie monet - pytanie 1 15 lat, 1 miesiąc temu #10195

    Całkiem niedawno też zastanawiałem sie nad marką kapsli i zdecydowałem sie na kolekcjonera jak narazie wszystko jest ok.dopasowane i szczelne na wiecej spostrzeżen za wczesnie.pozdrawiam
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.31 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information