Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: SPAM na forum

    • Offline
    • Oklaski: 1

    SPAM na forum 14 lat, 1 miesiąc temu #17768

    Witam!

    Jak już nie jeden z forumowiczów zauważył coraz więcej SPAMu "wciska" się do różnych tematów na forum.
    Chodzi mi tu w szczególności o SMIECI wysyłane automatycznie głównie anglojęzyczne przez "użytkowników widmo".
    Nie chcę tu mądrkowac ani pouczac, bo od kolegów moderatorów sam się moge wiel nauczyć ale czy jest możliwe zabezpieczenie każdego dodawanego posta przy pomocy czegoś w stylu hasła potwierdzającego generowanego automatycznie - taki ala token? Podobnie jak przy rejestracji konta.

    Pozdrawiam,
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:SPAM na forum 14 lat temu #17845

    nie traktujemy tego jako wymądrzanie - jesteśmy Ci bardzo wdzięczni za to, że zgłaszasz nam wszelkie przedostanie się spamerów. Pomysł z dodatkowym pytaniem jest dobry - kiedyś to zadziałało na jednym z for, spam znikł. Niestety pytania naprzemienne typu 6+7/2 oraz czy jesteś człowiekiem są dość uciążliwe dla prawych obywateli.

    Mam takie wrażenie, że spam jest wysyłany ręcznie przez kogoś kto nas nie lubi :)
    Praktycznie żaden automat nie jest w stanie się przecisnąć przez weryfikacje kodami odczytywanymi z obrazka jaka jest zrobiona podczas rejestracji a jednak ktoś się rejestruje i pisze posty.

    Na szczęście spamu nie jest chyba tak dużo że jest on uciążliwy?
    Staramy się jak najszybciej jak to jest możliwe blokować.

    Oczywiście nie zostawimy tego płazem - będzie aktualizacja silnika forum do najnowszej wersji bo mamy podejrzenie, że coś z tym może być nie tak.

    Dodatkowo obserwujemy adresy IP z których piszą spamerzy - czy sie nie powtarzają.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:SPAM na forum 14 lat temu #17922

    widze coraz wieksze problemy ze SPAMEM, CAŁY CZAS TYLKO JEDEN NICK.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:SPAM na forum 14 lat temu #17998

    • Eothain
    • Eothain

    O:SPAM na forum 14 lat temu #17999

    Dzięki za informacje.
    Spam już usunięty, a użytkownik zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:SPAM na forum 14 lat temu #18000

    Odrazu lepiej :)
    Dzięki ;)
    • Offline
    • Oklaski: 1
    • Eothain
    • Eothain

    O:SPAM na forum 14 lat temu #18018

    Usunięte. Możemy jedynie najmocniej przeprosić, bo nic nie poradzimy na spam wysyłany ręcznie. Systematycznie blokujemy kolejne IP i nicki spamerów.
    • Offline
    • Oklaski: 1
    • Eothain
    • Eothain

    O:SPAM na forum 14 lat temu Ostatnio zmieniany: przez . #18037

    Możemy jedynie najmocniej przeprosić i powiadomić, że kolejny spamer został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:SPAM na forum 13 lat, 12 miesięcy temu #18223

    www.katalogmonet.pl/Forum-dyskusyjne/5-O...icz-czy-Fisher#18221


    Chyba trochę nie cenzuralne zdjęcia :unsure:
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:SPAM na forum 13 lat, 12 miesięcy temu #18233

    www.katalogmonet.pl/Forum-dyskusyjne/21-...NUMIZMATYKC484#18230
    Panowie będziecie napewno wkużeni na mnie że wam znowu to ja zgłaszam że mamy spam na forum :S
    Sorry :dry:
  • O:SPAM na forum 13 lat, 12 miesięcy temu #18235

    Zastanawiam się tylko czy jest sens pisać o każdym przypadku spam-u. Czy będzie o tym napisane w tym temacie czy nie i tak jak moderatorzy odwiedzą stronę to go usną.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:SPAM na forum 13 lat, 12 miesięcy temu #18236

    dokladnie ,nie ma sensu tego powielac
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:SPAM na forum 13 lat, 12 miesięcy temu #18237

    W dodatku mam coraz większą pewność, że Bartek ma rację odnośnie "ręcznego" wprowadzania spamu.
    • Offline
    • Oklaski: 7

    O:SPAM na forum 13 lat, 12 miesięcy temu #18243

    na dole każdego postu / spamu również / jest zakładka "Zgłoś moderatorowi", więc wystarczy kliknąć i napisać po prostu "SPAM" a moderator już sobie poradzi i nie ma potrzeby powielać postów czy tematów w takiej sytuacji
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:SPAM na forum 13 lat, 12 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #18244

    Ten spam pojawia się głównie rano jak jesteśmy w pracy i niestety wisi dopóki, któryś z nas nie wróci. Patrząc się jednak na mój profil niemal zawsze aktywny mozna mylnie odnieść wrażenie, że zwłaszcza rano zawsze jestem. Otóż nie, mam tylko ustawione logowanie przy wchodzeniu do neta więc później wiszę zalogowany, mimo że mnie rano często nie ma (4/7 dni w tyg. pracuję) i pojawiam się około 19.00 czasu polskiego.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:SPAM na forum 13 lat, 12 miesięcy temu #18245

    bart80 napisał:
    na dole każdego postu / spamu również / jest zakładka "Zgłoś moderatorowi", więc wystarczy kliknąć i napisać po prostu "SPAM" a moderator już sobie poradzi i nie ma potrzeby powielać postów czy tematów w takiej sytuacji


    Co do zgłaszania to ma to wg. mnie niewielki sens bo info idzie na maila, a spam np. ja wyławiam szybciej widząc go jako nową wiadomość w temacie. Zgłoszenie pokazuje mi tylko, że np. jeśli inny moderator go usunął, że był.
    • Eothain
    • Eothain

    O:SPAM na forum 13 lat, 12 miesięcy temu #18252

    Chyba najszybciej zauważymy spam jak sami wejdziemy na stronie i nowe posty. W moim przypadku również pokazanie się jako zalogowany nic nie oznacza, bo mam zawsze kilkadziesiąt otwartych kart, w tym IKM i jak robię coś innego to nie śledzę na bieżąco nowych wpisów. Ale zawsze możecie zgłosić to lub napisać, bo może się zauważyć, że akurat przegapimy.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:SPAM na forum 13 lat, 12 miesięcy temu #18256

    Eothain napisał:
    Chyba najszybciej zauważymy spam jak sami wejdziemy na stronie i nowe posty. W moim przypadku również pokazanie się jako zalogowany nic nie oznacza, bo mam zawsze kilkadziesiąt otwartych kart, w tym IKM i jak robię coś innego to nie śledzę na bieżąco nowych wpisów. Ale zawsze możecie zgłosić to lub napisać, bo może się zauważyć, że akurat przegapimy.



    Szanowni Państwo,przytoczyłem tu słowa moderatora i odpowiem Panom i Paniom zalogowanym na tym forum na pytania którymi zostałem przez niektórych obdarowany!!
    Otóż,na wstępie wspomnę tylko tyle że ja na tym forum już od ok:2 lat jestem "częstym" odwiedzającym chodź od niedawna dopiero się zalogowałem tu właśnie i obserwuje,czytam bardzo szczegółowo posty niektórych użytkowników tak jak np:borsuk1977,Valkiria i parę innych jeszcze osób(nie będę wymieniał)i jestem pełen podziwu dla niektórych wypowiedzi i też"zażenowany"niektórymi kłótniami z niczego z udziałem Pani Valkiri.Czy słusznie czy nie zostawię to dla siebie.Wiem że tymi słowami zrobię się wrogiem Pani ale ja tylko odp na wasze pytania.Że pokazał się kolejny SPAM to już nie będę wspominał,bo poco :dry:
    A to że niektórzy mają podwójne konta i z nich dają sobie "pozytywne komentarze" tak np:pewien nikXXXX ma postów 2,3 a komentarzy pozytywnych 4 :S (trochę żałosne)i to osoby nie wspomnę jakie,wiem to dla siebie ;)
    Ja już mam swoje lata(43)i też nie mogę powiedzieć o sobie że jestem laikiem w dziedzinie numizmatyki ale nie wywyższam sie i tylko chce pomóc a tu od razu taka reakcja :blink: :blink:
    Na koniec powiem tylko tyle że ja bym miał problem z "wrzuceniem" zdjęć na forum,a ktoś mimo chodem nap snął że ja oczywiście mogę ręcznie wrzucać SPAM na forum.
    Za poważny jestem żeby się w to bawić!!
    Z poważaniem Darek
    PS.Miłego czytania i nie gniewajcie się za szczerość ;)
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.34 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information