Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Jak inwestować?

    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Jak inwestować? 14 lat, 2 miesięcy temu #16070

    Witam, inwestowaniem zajmuje się od kilkunastu lat ale w akcje na GPW. Teraz zamierzam trochę zainwestować w monety (taka małą lokata dla dzieci).

    Podjąłem decyzje że będę inwestował w srebrne monety(powód: uznałem że są w dołku :)i za jakiś czas się odbiją).Chce kupować te monety których było w emisji nie więcej niż 25tyś sztuk czyli tak przed 1999 rokiem.

    Mam do Was pytanie jako do fachowców. Czy kupować takie monety na allegro?, czy kupować je w kapslach?? jest takich dużo, czy gradowane?

    Co uważacie o moim pomyśle i wyborze?
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Jak inwestować? 14 lat, 2 miesięcy temu #16072

    Inwestowanie na GPW, a w monety to jednak pewna różnica. Tu nie posłużysz się AT ani AF. Teoria fal Elliota czy Fibo też nie będą raczej przydatne ;)
    Jedyne podobieństwo, to również konieczna wiedza i doświadczenie... no i trochę farta ;)
    Czemu nie w złotka lecz w sreberka?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Jak inwestować? 14 lat, 2 miesięcy temu #16074

    Jeśli masz sporo kasy na inwestycje to lepiej wybierz się na aukcje WCN 42 27 lutego b.r. www.wcn.pl/pl/index.htm (przejrzyj sobie katalog na stronce) i policytuj sobie monetki z Polski Królewskiej (np. srebrne talary lub jakieś dukaciki) lub ewentualnie rzadkie z II RP. Na tym to za 10 lat będziesz miał porządną przebitkę a nie na lusterkach. Te monety drożeją w postępie niemal geometrycznym.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Jak inwestować? 14 lat, 2 miesięcy temu #16077

    To co napisał borsuk, w istocie najlepsze rozwiązanie i chyba najlepsze z możliwych. Musisz jednak mieć jakieś rozeznanie w temacie. Sprawdź wielkości emisji i historyczne notowania interesujących monet. Musisz się do tego przygotować, inaczej będzie bardzo bolało, może nie od razu ale za jakiś czas.
    Inwestycja w monety, to inwestycja na co najmniej 10-20 lat. Takie jest oczywiście moje zdanie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Jak inwestować? 14 lat, 2 miesięcy temu #16079

    hehe nikt nie powiedział że chce wykorzystać wiedzę jaką mam z GPW (pisałem to jako że to był mój pierwszy post i chciałem żebyście coś o mnie wiedzieli).

    Kasy dużo na to nie chce przeznaczyć -główny kapitał jest na GPW i jeszcze na lokatach póki co.

    Monety chce potraktować jak oszczędzanie z inwestycją i właśnie na długi termin minimum 10lat. (Co miesiąc parę set zł)

    Nie mam wiedzy i wszedłem an tą stronę co mi podaliście z tą aukcją toja sobie na tą chwile nie dam rady.

    Może w takim bądź radzie może jakaś literaturę mi zaproponujecie na temat monet? może coś z wersji elektronicznej.

    Czemu nie złotko. Mam wrażenie że już niedługo zacznie się korekcie. Bo jak giełda zacznie odbijać to inwestorzy przerzucą się na nią i kapitał wypłynie ze złota. (to tylko moja spekulacja ale tak być nie musi -to w końcu złoto)
    Srebro wydawało mi się z tych lat bardzo proste - mało tego jest ceny w granicy 300-600zł za sztukę. Czyli prosta patrze tylko na stan i ilość emisji.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Jak inwestować? 14 lat, 2 miesięcy temu #16171

    Jak jesteś zainteresowany inwestowaniem w monety to odwiedź www.enumi.pl.Dowiesz się w co warto a czego nie. Monety to inwestycja długookresowa. Masz więcej pieniędzy to kup złoto,też dobra lokata kapitału.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Jak inwestować? 14 lat, 2 miesięcy temu #16202

    sorry ale nic na tej stronie się nie dowiedziałem.

    Mam do Was pytanie, czemu ta moneta jest taka tania - www.katalogmonet.pl/katalog/detail/1393

    Jest złota, ma już prawie 100 lat, ciekawie wygląda, złote były tylko dwie, co prawda nakład był 50tyś.

    Chyba wybrałem okres od jakiego znaczne IIRP - co o tym sądzicie.

    Proszę napisać jaką literaturę warto przeczytać czy znajdę ją gdzieś w wersji elektronicznej.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Jak inwestować? 14 lat, 2 miesięcy temu #16203

    moneta kolego ta jest tania poniewaz jest to moneta obiegowa która paradoksalnie nigdy nie weszła do obiegu:)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Jak inwestować? 14 lat, 2 miesięcy temu #16206

    Czy ja wiem czy taka tania? Nakład jest spory a waga mała. W dodatku monety zachowały się w większości w stanie menniczym.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.24 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information