Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Nurtuje mnie to zagadnienie...

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Nurtuje mnie to zagadnienie... 15 lat, 8 miesięcy temu #7166

    ...a mianowicie, skoro najlepszym okresem do kupienia monet w celach inwestycyjnych oraz kolekcjonerskich są wakacje (monety najtańsze), natomiast szczyt wartości monety osiągają w miesiącach grudzień - styczeń (sezonowość monet), to kto mający głowę na karku kupi monety kiedy będzie górka? Czy to kolekcjoner czy inwestor będzie wolał poczekać do kolejnych wakacji i kupić to na co ma ochotę. Czekam na komentarze :)

    Pozdrawiam figlar007
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Nurtuje mnie to zagadnienie... 15 lat, 8 miesięcy temu #7167

    Sezonowość nie zawsze się sprawdza i nie można jej ślepo ufać nie biorąc pod uwagę innych czynników. Wielokrotnie było tak, że ceny rosły przez kilka lat systematycznie, bez większych korekt i w okresie wakacyjnym miało miejsce jedynie krótkie zahamowanie wzrostów (choć czasem wzrosty nadal trwały nawet podczas wakacji), ale ceny i tak były znacznie wyższe niż w styczniu. Poza tym w okresach takich lak przełom grudnia/stycznia ubiegłego roku górę wzięły emocje i prawie nikt w ogóle nie dopuszczał myśli o możliwości wystąpienia jakiegokolwiek większego spadku cen!
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Nurtuje mnie to zagadnienie... 15 lat, 8 miesięcy temu #7168

    ciekawe co teraz będzie. ja stawiam na niewielkie wzrosty.

    bardzo dużo tak naprawdę zależy do fischera i jakie da ceny bo to strasznie wpływa na ludzi. Nie wiem czemu ale tak jest. Fischer święty jest :)

    Moim zdaniem wszystko pod koniec roku napędza się bardziej z takich powodów:

    - Coinexpo - w październiku odbywają się targi numizmatyczne co dość pozytywnie wpływa na zainteresowanie monetami
    - Fischer 2009 - również w okolicach tego okresu powstaje nowa wersja bardzo popularnego katalogu - to napędza zainteresowanie i powoduje szum na forach
    - Święta - ludzie kupują monety na święta?
    - Chwilowe ożywienie gospodarki - firmy szukają kosztów, wydają więcej pieniędzy, kapitał się kręci i ludzie mają więcej kasy

    Jeśli ktoś się nie zgadza lub ma dodatkowe typy proszę piszcie.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Nurtuje mnie to zagadnienie... 15 lat, 8 miesięcy temu #7175

    Też mnie to zastanawia czemu są takie wzrosty w okresie zimowym,a spadki (zastój) w okresie wakacyjnym?
    Dużo ludzi o tym mówi a i tak ludzie kupują na górce jak to jest ?
    Październik jest miesiącem oszczędzania...

    Dużo rzeczy,zachowań jakie robimy w życiu codziennym jest powtarzane przez innych; ciągła monotonia;

    Taki owczy pęd ludzie się nie zastanawiąja na tym co robią robią pewne rzeczy bo inni tak robią np.
    ostatnio nasilone (euro 2008)kupno LCD i tak można wymieniać bez końća.

    Zastanów się i działaj !!!

    Jakby ludzie zaczeli skakać z mostu to inni też by skoczyli,bo myślą tak : Jak Nowak czy Kowalski (przepraszam z góry jak kogoś tym uraziłem)może to i ja mogę czemu mam być gorszy ...

    To jest chora rzeczywistość...

    W przyszłości ludzie przestaną myśleć,bedą tylko stukać w google i klepać (przekazywać) dalej...

    Takie jest życie przeciętnych ludzi...
    Dobra kończe, bo się rozpisałem:)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Nurtuje mnie to zagadnienie... 15 lat, 8 miesięcy temu #7176

    Proszę o udzielanie swoich opinii bardzo mi na tym zależy jak kto na to patrzy.Im więcej wypowiedzi na ten temat tym bardziej można przeciwdziałać takim monotonicznym czynom.
  • Odp:Nurtuje mnie to zagadnienie... 15 lat, 8 miesięcy temu #7183

    Na pytanie dlaczego ludzie kupują na górce, myślę, ze łatwo odpowiedzieć. Otóż CI co kupują na górce myślą, że szczyt górki jeszcze przed nimi i będą w stanei jeszcze na tym zarobić, bo po co czekać do wakacyjnych spadków, jak jeszcze przed spadkami można trohcę groszą uciągnąc. Niestety wiele osób zagapia się i zanim sprzeda, wartośc zakupionych numizmatów spada drastycznie.

    Podstawowe prawo rynkowe, żeby jedni mogli zarobić inni musza stracic.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Nurtuje mnie to zagadnienie... 15 lat, 8 miesięcy temu #7192

    bartek napisał:
    [quote]ciekawe co teraz będzie. ja stawiam na niewielkie wzrosty.

    bardzo dużo tak naprawdę zależy do fischera i jakie da ceny bo to strasznie wpływa na ludzi. Nie wiem czemu ale tak jest. Fischer święty jest :)

    Jest już nowy Fischer:
    www.allegro.pl/item442226845_c_katalog_m...ch_2009_fischer.html
    nowa pozycja Fischer w Gradingu:
    www.allegro.pl/item442242575_c_katalog_m...ng_2009_fischer.html
    Już zakupiłem oba w wersji książkowej.
    Emisja przewidziana na 4 października i wysyłka po tym terminie. Ciekaw jestem jakie ceny podadzą za monety w gradingu?
    Kiedy można spodziewać się tu na stronie nowych cen w formie elektronicznej??
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Nurtuje mnie to zagadnienie... 15 lat, 8 miesięcy temu #7196

    Dzięki za info o Fischerze - nie wiedziałem, że już jest. Ale i tak wysyłka po 4 października - poczekam i kupie sobie na Coinexpo.

    ale z tym gradingiem to przegieli :)<br><br>Edytowany przez: bartek, w: 2008/09/20 19:51
  • Odp:Nurtuje mnie to zagadnienie... 15 lat, 8 miesięcy temu #7200

    SUper, na temat Katalogów 2009 zapraszam tutaj, bo jest i będzie o czym dyskutować.

    www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...mp;amp;limitstart=12
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nurtuje mnie to zagadnienie... 15 lat, 5 miesięcy temu #8532

    Długo walczyłem ze sobą czy teraz jest dobry moment na kupno czy nie...doszedłem do wniosku że wybrałem najbardziej nieprzewidywalny okres na zabawy z monetami. W tym roku wyjątkowo katalog Fishera chyba nic nie namieszał. Jeśli sie mylę proszę o delikatne zwrócenie uwagi. Patrząc na wykresiki stojące przy monetach doszedłem do wniosku że nie ma typowego skoku w okolicach końcówki roku, wiec wziałem się do roboty. Dać ciała nie powinienem chociażby w związku z wyprzedawaniem monet przed Świętami.
  • Strona:
  • 1
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.24 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information