Aukcja 34e Antykwariatu Numizmatycznego Michał Niemczyk
W dniach 25-29 czerwca 2022 roku (sobota-środa) odbędzie się Aukcja 34e Antykwariatu Numizmatycznego Michał Niemczyk, która składać się będzie z pięciu sesji. Rozpoczęcie aukcji o godz. 9.00 (sesje I i II) oraz 17:00 (sesja III, IV i V). Będzie to aukcja internetowa (bez licytacji na sali). SESJA 1 (licytacja 25 czerwca, w sobotę) to monety średniowieczne, monety Polski Królewskiej, Polski z okresu zaborów i monety Rosji. SESJA 2 (licytacja 26 czerwca, w niedzielę) to przede wszystkim, monety II RP i III RP oraz PRL-u oraz monety kolekcjonerskie po roku 1990. SESJA 3 (licytacja 27 czerwca, w poniedziałek) to literatura numizmatyczna, banknoty polskie i ze świata. SESJA 4 (licytacja 28 czerwca, we wtorek) to monety antyczne, monety spółdzielni wojskowych i falerystyka. SESJA 5 (licytacja 29 czerwca, w środę) to monety średniowieczne ze świata i monety zagraniczne.






W Gdańsku oraz Gdyni podczas wakacji zobaczymy wiele interesujących wystaw poświęconych monetom, medalom oraz banknotom. Pierwsze z nich obejrzymy w gmachu gdańskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego. Zaprezentowano tam kopie polskich talarów królewskich oraz bogaty zbiór pieniądza papierowego. Eksponowane na wystawach „Talary Polski Królewskiej” oraz „Banknoty polskie - niezwykła historia kraju i pieniądza” numizmaty pochodzą z kolekcji płk. w st. spocz. Konstantego Siekierskiego, członka m.in. Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego. Pozostając w Gdańsku, warto zajrzeć do tamtejszego Muzeum Historycznego w Ratuszu. Można w nim zobaczyć zbiór monet i medali związanych z wydarzeniami sportowymi, pochodzący z kolekcji członka Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, pana Romualda Sieradzkiego. Wystawa „Lokalny wymiar wielkiej idei sportu” potrwa do końca września. Pozostając w tematyce sportowej przenosimy się do Gdyni, gdzie w Cafe Księgarni Vademecum (ul. Świętojańska 5-7) zaprezentowano zbiór medali piłkarskich z kolekcji pana Bogumiła Filipka. Wystawa „Piłka nożna w medalierstwie” została przygotowana przez gdański oddział Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego z okazji rozgrywanych w naszym kraju Mistrzostw Europy.
Narodowy Bank Polski zaprezentował nową monetę kolekcjonerską, czternastą z serii pt.
Kokardka
Narodowy Bank Polski zaprezentował nową monetę kolekcjonerską, poświęconą
Narodowy Bank Polski zaprezentował nową monetę kolekcjonerską, piętnastą z serii pt. 
Artykuł jest kontynuacją opracowania pod tytułem: